Koše na prádlo

83 produktů

V dnešní době již není nutné koš na prádlo schovávat, protože je plnohodnotnou součástí designu koupelny. Rustikální, skandinávský, moderní nebo retro - nezáleží na tom, jaká je vaše koupelna, originální povrchová úprava, živé barvy a originální design koše na prádlo jí dodají charakter, protože tajemství dobrého stylu je vždy v detailech. Při rozhodování o barvě koše na prádlo se můžete řídit barvou keramických obkladů nebo se zaměřit na další doplňky, které zdobí intimní prostor vaší koupelny. U košů na prádlo může mít velký význam také mobilita, což si uvědomují zejména rodiče malých dětí. Pro batolata, která ráda odhazují špinavé oblečení v ložnici, budou ideální koše zdobené motivy zvířat a pohádkových postaviček, které dobře zapadnou do výzdoby dětského pokoje. Zobrazit celý popis

Zobrazit:
1 z 2
Vybrané filtry:
2 ksNovinkaKoše na prádlo Humdakin 2 ks

3 292 Kč

Koše na prádlo Humdakin 2 ks

Humdakin
NovinkaKoš na prádlo Brabantia 40 l tmavě šedý

1 086 Kč

Koš na prádlo Brabantia 40 l tmavě šedý

Brabantia
NovinkaKoš na prádlo Simplehuman šedý

5 460 Kč

Koš na prádlo Simplehuman šedý

Simplehuman
NovinkaKoš na prádlo Brabantia skládací 35 l tmavě šedý

814 Kč

Koš na prádlo Brabantia skládací 35 l tmavě šedý

Brabantia
2 ksNovinkaKoše na prádlo Humdakin vysoké 2 ks

4 941 Kč

Koše na prádlo Humdakin vysoké 2 ks

Humdakin
Skládací koš na prádlo Brabantia

814 Kč

Skládací koš na prádlo Brabantia

Brabantia(4)
Koš na prádlo Brabantia skládací 40 l

1 086 Kč

Koš na prádlo Brabantia skládací 40 l

Brabantia(1)
2 ksKoše na prádlo Laun Natural 2 ks

7 676 Kč

Koše na prádlo Laun Natural 2 ks

House Doctor
Koš na prádlo Herman

3 663 Kč

Koš na prádlo Herman

Ferm Living
  Koš na prádlo Herman

  3 663 Kč

  Koš na prádlo Herman

  Ferm Living
Koš na prádlo Ferm Living ratanový pletený

4 155 Kč

Koš na prádlo Ferm Living ratanový pletený

Ferm Living(1)
Koš na prádlo Hübsch 240801

5 651 Kč

Koš na prádlo Hübsch 240801

Hübsch
Síť na praní bot Brabantia bílo-černá

257 Kč

Síť na praní bot Brabantia bílo-černá

Brabantia(2)
Poklop na koš na prádlo Satone

1 037 Kč

Poklop na koš na prádlo Satone

Zack
Koš na prádlo Hübsch béžový

2 162 Kč

Koš na prádlo Hübsch béžový

Hübsch(1)
Koš na prádlo Nort tmavě šedý

1 005 Kč

Koš na prádlo Nort tmavě šedý

Aquanova(1)
3 ksVlněné míčky do sušičky Humdakin 3 ks

688 Kč

Vlněné míčky do sušičky Humdakin 3 ks

Humdakin
Koš Satone

2 075 Kč

Koš Satone

Zack
  Koš Satone

  2 075 Kč

  Koš Satone

  Zack
Zobrazit:

Prohlédnou také:

Funkční a stylové koše na prádlo jsou nezbytným doplňkem každé koupelny nebo prádelny, protože umožňují elegantní a estetické uložení prádla a zároveň ho chrání před poškozením.

Jaký tvar koše na prádlo zvolit?

Obdélníkový, rohový, válcový - tvar koše na prádlo je důležitý zejména pro malé místnosti, kde je třeba pečlivě naplánovat a promyslet každé využití prostoru. Při nedostatku místa je nejlepší myslet na koš, který se snadno vejde pod umyvadlo. Praktickým řešením je také použití úchytů nebo háčků, které umožňují zavěšení koše na prádlo na dveře koupelny nebo na jiné zvolené místo - skříň, skříňku nebo radiátor.

Při zvažování tvaru koše na prádlo je důležité zvážit, jak jej budete používat.

Koš na kolečkách lze snadno přiblížit k pračce a praktické úchyty na horní straně koše usnadňují jeho naklápění pro snadné třídění prádla před praním. Skládací koš na prádlo usnadňuje přenášení mokrého, čerstvě vypraného prádla na balkon nebo do sušičky. Navíc ve složeném stavu zabírá velmi málo místa, takže když se nepoužívá, lze jej snadno uložit do skříně nebo komody. Koš na prádlo v podobě tašky nás naopak může doprovázet na služební cestě nebo na dovolené s dětmi.

Materiály pro koše na prádlo

 1. Kov.

  Typicky moderní. Kovový koš na prádlo se skvěle hodí k dalším doplňkům z tohoto materiálu, jako jsou nádoby na mýdlo nebo hrnky, a vytvoří tak harmonický celek. Kovové koše jsou však poměrně těžké, což omezuje jejich mobilitu. Pokud tedy hledáte nádobu, která se snadno přenáší, je mnohem lepší uvažovat například o koši na prádlo z polyesteru.

 2. Plastové.

  Syté barvy a originální design. Plastové koše na prádlo jsou překvapivě lehké, a i když jsou naplněné oblečením, lze je snadno přenášet a přemisťovat do jiných místností. Mezi polyesterovými koši najdete širokou škálu pestrých barev a vlastních designů, mezi nimiž snadno najdete model, který se dokonale hodí jak do interiéru prádelny nebo koupelny, tak do dětského pokoje.

 3. Proutí.

  Nejuniverzálnější materiál, který lze použít téměř v každé koupelně, bez ohledu na dekor. Proutěné koše se obvykle vyrábějí ve větších velikostech, a proto se doporučují do velkých a světlých prostor. Je důležité mít na paměti, že proutí je materiál poměrně náchylný na vlhkost; v případě zaplavení může v proutěné nádobě vzniknout plíseň a koš bude nutné vyměnit.

 4. Tkanina.

  Textilní koše na prádlo budou dokonalým doplňkem originálního interiéru malé koupelny. V naší nabídce najdete jak pastelové nádoby z organické bavlny ve skandinávském stylu, tak křiklavější a odvážnější styly. Látkové koše mají široké využití; mimo koupelnu je můžete použít k ukládání hraček, šátků, klobouků nebo jiných doplňků do domácnosti.

Bezpečné skladování a praní oděvů

Odborné poradenství

Při výběru koše na prádlo se vyplatí myslet na správné větrání, zejména pro ty, kteří žijí sami nebo ve dvou a nemají potřebu prát příliš často.

Otvory v těle koše na prádlo a přírodní materiály, ze kterých je vyroben, pomáhají udržovat správnou cirkulaci vzduchu, chrání oblečení a zabraňují vzniku plísní. Široká nabídka nádob a sáčků na prádlo také pomáhá chránit choulostivé tkaniny před poškozením a různými druhy deformací prádla.