Kuchyňské dózy

327 produktů

Kuchyňský kontejner na míru je nepostradatelným pomocníkem pro efektivní organizaci kuchyně. Nepropustná a prostorná, ale zároveň kompaktní a jednoduše hezká - to jsou podmínky, které by měla splňovat každá nádoba na potraviny. Při jeho výběru je nejjednodušší řídit se materiálem, ze kterého je vyroben. Plastové kontejnery ocení ti, pro které je funkčnost prioritou. Na oplátku skleněné kuchyňské nádoby Tradiční nádoby, často ve tvaru sklenic, si vyberou milovníci kuchyňských tradic. Pro milovníky designu je design důležitý - tuto soutěž vyhrává keramické nádoby. A kdo si vybere kovové kontejnery? Určitě ti, pro které je nejdůležitější odolnost a robustnost.

Ti, kteří mají specifické požadavky na organizaci kuchyně, ocení miniaturní ... nádoby na koření. Za zmínku stojí také sekce vzduchotěsných nádob, kde najdete velmi užitečné informace o vakuové kontejnery s čerpadlem.

Zobrazit celý popis

Zobrazit:
1 z 6
Vybrané filtry:
Dóza na potraviny Tree skleněná 20 cm

803 Kč

Dóza na potraviny Tree skleněná 20 cm

Muurla
3 ksVakuové nádoby Fresh & Save Cube 120 ml šedé 3 ks

595 Kč

Vakuové nádoby Fresh & Save Cube 120 ml šedé 3 ks

Zwilling
NovinkaDóza na cukroví Winter Glow 23 cm

1 594 Kč

Dóza na cukroví Winter Glow 23 cm

Villeroy & Boch(1)
6 ksDifuzory na vakuové nádoby Fresh & Save Cube 6 ks

136 Kč

Difuzory na vakuové nádoby Fresh & Save Cube 6 ks

Zwilling
3 ksPolohovače pro nanášení štítků Fresh & Save Cube 3 ks

136 Kč

Polohovače pro nanášení štítků Fresh & Save Cube 3 ks

Zwilling
NovinkaZavařovací sklenice Pandora M

1 234 Kč

Zavařovací sklenice Pandora M

Nude
Dóza na sůl Legio Nova

1 256 Kč

Dóza na sůl Legio Nova

Eva Solo(2)
Kuchyňská dóza Muurla Mumínci Moominhouse skleněná

1 381 Kč

Kuchyňská dóza Muurla Mumínci Moominhouse skleněná

Muurla
Pytlík na uchovávání cibule Mastrad

491 Kč

Pytlík na uchovávání cibule Mastrad

Mastrad(3)
Nádoba na potraviny Nordic les 3 l

879 Kč

Nádoba na potraviny Nordic les 3 l

Muurla(3)
Kuchyňská dóza Pixie s malou lžičkou 200 ml zelená

306 Kč

Kuchyňská dóza Pixie s malou lžičkou 200 ml zelená

Bloomingville(1)
Dóza na čaj Cortica

1 065 Kč

Dóza na čaj Cortica

Viva Scandinavia
    Dóza na čaj Cortica

    1 065 Kč

    Dóza na čaj Cortica

    Viva Scandinavia
Kuchyňská dóza Arabia Finland Mumínci True

1 196 Kč

Kuchyňská dóza Arabia Finland Mumínci True

Arabia Finland(2)
Stojan na banány Dear Charlie

2 593 Kč

Stojan na banány Dear Charlie

Alessi
Kuchyňská dóza Arabia Finland Mumínci Friendship

1 414 Kč

Kuchyňská dóza Arabia Finland Mumínci Friendship

Arabia Finland(1)
Zobrazit:

Nezbytná součást každé kuchyně

Dózy na potraviny jsou nejlepším způsobem, jak udržet pořádek v kuchyni, a navíc pomáhají udržovat správnou hygienu a čistotu. Jejich úloha je neocenitelná, zejména když není k dispozici spíž. Použití kuchyňských nádob je všestranné. V závislosti na našich potřebách je můžeme používat k uchovávání potravin v zásuvkách a na desce, stejně jako v lednici; jsou užitečné pro zmrazování a zavařování a v některých můžeme jídlo ohřívat v mikrovlnné troubě. Díky originálnímu designu a široké škále barev si navíc snadno vyberete kuchyňskou nádobu svých snů.

Jaký kuchyňský kontejner zvolit?

Výběr kontejneru je nejčastěji dán požadavkem na materiál. Nejoblíbenější jsou stále plastové nádoby - plastové boxy jsou lehké a snadno se udržují v čistotě. Výrobci věnují stále větší pozornost bezpečnosti, a proto většina plastových kuchyňských nádob neobsahuje škodlivý BPA.

Stejně častou volbou je nesmrtelný kuchyňské nádoby ze skla které mají nejčastěji podobu sklenic a džbánů. Skleněné nádoby na potraviny nepřicházejí do styku s potravinami v nich uloženými a dokonale je izolují od vnějších podmínek.

Pro kovový kuchyňský kontejner pro ty, pro které je prioritou odolnost a robustnost. Potraviny jsou v nich zcela bezpečné a uzavřené.

Naproti tomu keramické kuchyňské nádoby jsou typem nádob, které byste nejraději odložili do šuplíku. Díky rozmanitosti tvarů a barev jsou porcelánové a kameninové nádoby často ozdobou kuchyňské pracovní desky nebo stolu.

Užitečné funkce kuchyňských nádob

Kuchyňské nádoby s odměrkou jsou velmi praktické - zejména při skladování produktů, jako je mouka, cukr nebo kakao. Díky přiložené odměrce můžeme při pečení nebo přípravě jakéhokoli pokrmu snadno odměřit potřebné množství ingredience. Kuchyňská nádoba s okénkem ukazuje aktuální množství uloženého produktu - řešení, které se dobře hodí pro skladování sypkých, často používaných produktů.

Samostatnou kategorií je vzduchotěsnost vakuové kontejnery jsou vynikajícím způsobem, jak uchovat potraviny po dlouhou dobu. Pomocí speciálního čerpadla vytvářejí příznivé podmínky i pro ty nejchoulostivější potraviny. Dalším typem vzduchotěsných obalů jsou krabice se speciálním uzávěrem, jehož důmyslný mechanismus je často patentován výrobcem.

Speciální kuchyňské nádoby

Tento typ nádoby je ideální pro kuchyně lidí, kteří mají rádi příkladnou organizaci a precizní uspořádání. V takové kuchyni má každý velký i malý výrobek své pevné místo.

Na nejstrategičtějších místech budou nádoby na koření které by měl mít kuchař vzhledem ke svému účelu vždy po ruce. Skladování koření vyžaduje vzduchotěsné podmínky, aby neztratilo příliš rychle své aroma. Dózy na koření se často dodávají v praktických sadách připravených k použití.

V domácnosti gurmána by neměly chybět kořenky, obvykle v podobě dortových forem. Nejčastěji mají dekorativní design, který je určen k prezentaci krabičky na viditelném místě, například na kuchyňské lince. Tam bude přístup k sušenkám nebo sladkostem prakticky neomezený!

Nádoby na kávu a čaj, nápoje, které se vaří několikrát denně, by měly být také dekorativní. Proto je pro čaj (listový nebo sáčkový) barevný box a pro kávu bude vynikajícím útočištěm kontejner z nerezové oceli. Pro ty, kteří si cení pořádku a minimalismu, je skvělým nápadem sada nádob na kávu a čaj v podobném stylu.

A kde je nejlepší skladovat chléb? Řešením je tradiční chlebníky tradiční pekařské výrobky, které zabrání příliš rychlému vysychání chleba a rohlíků.

Ukládají a zkrášlují

Kromě užitného aspektu nezapomínejme, že kuchyňské nádoby mohou být důležitým dekorativním prvkem, který zpestří výzdobu každé kuchyně. Široká škála designů, barev a materiálů používaných k výrobě nádob na potraviny znamená, že si každý může vybrat něco, co mu bude vyhovovat, a také své kuchyňské vybavení.

Tento web používá soubory cookies za účelem poskytování služeb a v souladu se Zásadami souborů cookies