Příslušenství k pivu

8 produktů

Pití piva "pod širým nebem" (samozřejmě pouze na povoleném místě!) má své kouzlo, ale stejně zábavná je i jeho profesionální degustace. Abyste si mohli nerušeně vychutnat hloubku chuti tohoto zlatavého nápoje, vyplatí se pořídit si speciální pivní příslušenství. Tyto pomůcky se vám budou hodit na piknicích, grilování a domácích oslavách. Jsou také ideálním dárkem pro milovníky piva.

Pivní hrnky a sklenice najdete v samostatné kategorii!

Zobrazit celý popis

Zobrazit:
1 z 1
Vybrané filtry:
Pivní bedýnka a ohniště Beer Box

3 243 Kč

Pivní bedýnka a ohniště Beer Box

Hoefats(2)
Obal na pivní láhev Rapid Ice

251 Kč

Obal na pivní láhev Rapid Ice

Vacu Vin(1)
Zátka na láhev Botelo

300 Kč

Zátka na láhev Botelo

Gefu(1)
2 ksZátky na lahve Botelo 2 ks

268 Kč

Zátky na lahve Botelo 2 ks

Gefu(1)
Zobrazit:

Několik slov o zlatém likéru....

Pivo je náš oblíbený druh alkoholu. Je hlavním "bavičem" při venkovních setkáních s přáteli, rodinných slavnostech na grilovánínebo sledování fotbalových zápasů. Při pití piva je důležité nejen to, jaký druh alkoholu se pije, ale také to, jak se nápoj podává.

Příslušenství pro pivaře

Mezi nejdůležitější pivní doplňky, které by měl mít doma každý milovník piva, patří samozřejmě pivní hrnky. Sklenice mohou také zvýraznit a podtrhnout chuť určitého druhu piva, a těch není málo. Nejoblíbenější jsou hrnky na pivo, které se vyznačují robustností, odolností a velkým uchem, díky němuž se pohodlně drží v ruce. Obvykle jsou vyrobeny z vysoce kvalitního silného skla a v tomto provedení se nejčastěji nacházejí v barech. Nechybí ani nádoby z jiných materiálů. K dispozici jsou také keramické a dokonce i dřevěné pivní hrnky. Zajímavou alternativou, zejména pro ty, kteří sní o tom, že budou mít svůj nápoj neustále vychlazený, jsou termohrnky na pivo. Využívají vakuovou izolaci, díky níž se nízká teplota udrží až několik hodin.

Kromě hrnků jsou k dispozici také sklenice na pivo. Tyto doplňky připomínají tvar tulipánu a skládají se ze složeného vrcholu, baňaté misky a nohy. Díky nim lze pivo podávat mimořádně esteticky, zvýrazní se barva nápoje a pěna zůstane uvnitř nádoby. Podobné jsou pivní sklenice známé jako pokály. Ty jsou však štíhlejší a subtilnější. Takových sklenic existuje mnohem více typů, jejich výběr závisí na konkrétním druhu piva, ale také na individuálních preferencích. Mezi pivní doplňky tohoto typu patří ještě sklenice Weizen, Snifter, Goblet, Stange, French Jelly Glass, Pinta a Teku.

Příslušenství pro podávání alkoholu

Důležité je nejen to, v čem alkohol pijete, ale také způsob podávání. Kromě výběru sklenic a hrnků, které odpovídají druhu piva, je třeba dbát na servírování nápoje. K tomu samozřejmě přispěje zásobníkyDůležitý je servírovací podnos, na který můžete umístit několik lahví nebo sklenic, ale nejen to. Podložky jsou důležité také proto, aby se desky stolů, stoly a lavice, na kterých budou nápoje umístěny, nenamočily. Podložky pod láhve a sklo Mají nejen praktickou funkci, ale mnohé z nich vypadají natolik originálně, že mohou sloužit jako dekorativní prvky. Stejně dobře vypadají i zátky na lahve. Kromě toho, že každý host bude vědět, které pivo je jeho, získají lahve na vzhledu a nápoj zůstane déle čerstvý. Tyto zátky jsou obvykle vyrobeny ze silikonu, který nereaguje s potravinami, a části z něj vyrobené lze mýt v myčce nádobí. Při podávání piva je vhodné přidat designéra Otvíráky na láhvekteré lze nyní zakoupit v různých originálních tvarech.

Bedny na pivo

Pro pijáky piva jsou nezbytné pomůcky, do kterých mohou svůj oblíbený nápoj uložit. Nestačí vědět, při jaké teplotě je třeba alkohol skladovat, důležitý je i samotný způsob "skladování ". Oblíbené jsou bedny na pivo s prostorem pro několik lahví. Díky vhodné ochraně uvnitř se lahve vzájemně nedotýkají, což minimalizuje riziko rozbití. Kromě toho se tyto přepravky pohodlně přenášejí; designové modely mají speciální vyřezané rukojeti pro pohodlné držení přepravky. Tím to však nekončí. Některé jsou dokonce vybaveny otvírákem na lahve. Takové pivní pomůcky nacházejí širší uplatnění. Jsou oblíbené na venkovních akcích, a to nejen kvůli bezpečné přepravě alkoholu, ale také proto, že je lze použít například jako stoličku nebo stolek; mluvíme samozřejmě o kufrech z robustního materiálu, jako je ocel.

Pivní pomůcky pro chlazení alkoholu

Mezi pomůckami pro pivaře je i příslušenství, které udrží pivo déle vychlazené. Kromě výše zmíněného termohrnku si mohou birofilové vybrat i další vybavení. K dispozici jsou speciální chladiče piva, které se připevňují na láhev. Uvnitř pružného "obalu" je izolační pěna, která dokáže udržet nízkou teplotu alkoholu po dobu několika hodin. Chladicí box je samozřejmě třeba řádně připravit a předem jej na několik minut vložit do mrazničky.

Pivo lze také chladit vložením do kbelíku s ledem. Obvykle jsou vyrobeny z kovu a nerezové oceli. Stačí je naplnit kostkami ledu a ponořit do nich láhve s pivem. Takové nádoby na led jsou skvělým nápadem pro dárekpro birofily.

Tento web používá soubory cookies za účelem poskytování služeb a v souladu se Zásadami souborů cookies