Nástěnné hodiny

388 produktů

Nástěnné hodiny urazily dlouhou cestu, než se dostaly do základního arzenálu interiérového designu. V průběhu staletí se stávaly stále funkčnějšími a nakonec se staly trvalou součástí výzdoby domů, nádraží, hotelů, kanceláří, restaurací..... Dnešní nástěnné hodiny musí splňovat požadavky na funkčnost, kvalitu a design. Jejich mechanismus funguje na podobném principu, přičemž širokou škálu možností poskytuje pouze konstrukce.

Moderní nástěnné hodiny jsou určeny pro ty, kteří oceňují originální designová řešení. Jejich opakem jsou retro hodiny - stylizované jako staré hodiny, které vyzařují atmosféru starých časů. Za klasiku tohoto žánru jsou považovány také kyvadlové hodiny a hodiny s kukačkou. Samostatnou kategorií se staly nádražní hodiny, které si získaly srdce milovníků vintage stylu toužících po atmosféře 19. století. Dřevěné nástěnné hodiny si naopak vybírají milovníci rustikálního stylu, v němž dřevo hraje hlavní roli. Zajímavou nabídkou jsou 3D hodiny - trojrozměrné hodinky se osvědčí jak v moderních interiérech, tak jako hodiny pro děti.

Zobrazit celý popis

Zobrazit:
1 z 7
Vybrané filtry:
Nástěnné hodiny Walter Wayle II

1 703 Kč

Nástěnné hodiny Walter Wayle II

Alessi(11)
Zobrazit:

Jaké nástěnné hodiny vybrat?

Nástěnné hodiny - kdysi povinný prvek každého interiéru - nyní získávají druhý život a stávají se důležitou součástí uspořádání domácích, kancelářských nebo hotelových prostor. Kromě čistě praktických funkcí plní také dekorativní úlohu, dodává interiérům určitý charakter a činí je jedinečnými. Mohou být půvabně staromódní nebo nekompromisně moderní; bez ohledu na styl jsou nástěnné hodiny výrazným doplňkem, který upoutá pozornost. Pokud tedy máte pocit, že vašemu domovu něco chybí, štve vás prázdná stěna v obývacím pokoji nebo chcete dodat výraz neosobnímu kancelářskému prostoru, nástěnné hodiny jsou ideálním řešením. Který z nich si vybrat?

Výběr stylu hodin

zegary nowoczesne

Moderní hodiny

Jednoduchý tvar nebo naopak překvapivý, originální tvar, vyrobený z vysoce kvalitních materiálů, oceli, skla, porcelánu, dřeva. Často bez číslic na ciferníku, jejichž funkci plní jiné prvky hodin. Bezhlučné a někdy téměř neviditelné! Jsou ideální pro moderní, industriální interiéry, kde vládnou cihlové a betonové zdi.Moderní nástěnné hodiny jsou vhodné také do kanceláří, hotelů a dalších komerčních prostor.

Klasické hodiny

Elegantní krbové hodiny, klasické nástěnné hodiny, romantické kyvadlové hodiny nebo hodiny s kukačkou s výraznými římskými číslicemi na ciferníku. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, v přírodních barvách a klasických tvarech a budou dokonalým doplňkem interiéru s tradičním dekorem. Jako kontrast je můžete použít i v místnosti zařízené v industriálním nebo loftovém stylu.

Retro hodiny

Milovníky retro stylu zaujmou modely jako Cronotime - reedice známých hodin, které v 60. letech navrhl Pio Manzu, Pendulum Square s kyvadlem, které spojují tradici s moderností, nebo model Harriet odkazující na provensálský styl a vhodný do útulných, idylických interiérů. Nástěnné retro hodiny jsou stylizovány tak, aby vypadaly jako staré hodiny, ale jejich mechanismus je bezchybný a funguje jako..... v hodinkách!

zegary skandynawskie

Staniční hodiny

Těžký, široký rám, obvykle kovový nebo dřevěný, a velmi čitelný ciferník se stupnicemi a černě zbarvenými ručičkami - to jsou charakteristické znaky nádražních hodin. Odkazy na klasické, dokonale rozpoznatelné formy a tvary jsou podstatou stylu vintage. Takové nástěnné hodiny dodají charakter každému interiéru, zejména syrovým, loftovým prostorám bytů a kanceláří laděným do tlumených barev.

Kuchyňské nástěnné hodiny

Nástěnné hodiny do kuchyně se staly samostatnou kategorií hodin. Proč? Především proto, že kontrola času v žádné jiné místnosti není tak důležitá jako v kuchyni. Vaření, pečení, dušení - kulinářské činnosti je často třeba sledovat na minutu přesně. Kromě toho se kuchyňské hodiny vyznačují snadno čitelným displejem, protože k posouzení času, který zbývá do dokončení přípravy pokrmu, musí stačit jediný pohled na hodiny.

Jaký materiál hodin se hodí do vašeho interiéru?

zegary w drewnianej ramie

Dřevo

Dřevo je univerzální a nadčasové. Nikdy nevyjde z módy, hodí se téměř do každého interiéru a vypadá dobře ve společnosti jiných materiálů. Výběr dřevěných nástěnných hodin je proto bezpečnou volbou. Kombinace dřevěného rámu v přírodní barvě se světlou číslicí krytou sklem je klasickým řešením pro domácnost nebo kancelář. Ti, kteří mají rádi dřevěný "total look", si mohou vybrat hodiny vyrobené výhradně ze dřeva - takový model bude dobře vypadat v interiérech ve skandinávském nebo provensálském stylu.

Ocel

Minimalistické, matné nebo lesklé, stříbrné, chromované nebo měděné ocelové nástěnné hodiny jsou originálním dekorativním prvkem. Díky použití ocelového materiálu již tyto hodiny nepotřebují další ozdoby - i bez nich přitahují pozornost. Ocel jim dodává sofistikovaný charakter a obvykle jednoduchý tvar z nich činí kvintesenci elegance. Skvěle se hodí do industriálních, loftových prostor a interiérů se strohým designem.

Sklo

Nástěnné hodiny mohou být vyrobeny z průhledného, lesklého nebo matného skla. Ty první vypadají obzvlášť efektně na stěnách s výraznými barvami, pokrytých tapetou se zajímavou strukturou. Naproti tomu matované sklo lze barvit, aniž by ztratilo svou průhlednost. Skleněné hodiny se hodí do moderních interiérů, kanceláří, hotelů nebo konferenčních místností. Budou užitečné všude tam, kde záleží na univerzálnosti a eleganci, ale budou také originálním dekorativním prvkem - jemným a bez zbytečných ozdob.

Barvy

Tlumené, minimalistické barvy

Bílá, černá, různé odstíny šedé s jemnými akcenty výraznějších barev v podobě například červené ručičky... Takové barvy nástěnných hodin jsou bezpečnou a zároveň velmi elegantní volbou. Nástěnné hodiny v tlumených barvách dodají každému interiéru noblesu a zapadnou do něj, i když dostanete chuť změnit barvu stěn nebo vyvěsit vzorované tapety.

Výrazné vzory a výrazné barvy

Co takhle poutavý, výrazný doplněk ve výrazné barvě? Hitem mohou být nástěnné hodiny s výraznou, sytou barvou. Tento typ hodin se hodí do strohých interiérů ve stylu loftů i do bytů a kanceláří v tlumených barvách. Ti nejodvážnější mohou zvolit kontrastní barevnou kombinaci, například žluté hodiny na oranžové zdi.

Hodiny s tištěnými ciferníky

Něco pro odvážné! Hodiny s takovým potiskem nelze přejít lhostejně. A pokud k výraznému pestrobarevnému vzoru přidáte neobvyklý tvar, efekt opravdu zazáří! Nástěnné hodiny s potiskem na ciferníku však mohou zaujmout i klasiky - stačí si vybrat něco v klasickém barevném provedení, například v černé a bílé.

Forma a tvar

zegary minimalistyczne

Minimalistické hodiny

Jednoduché, uhlazené tvary, tlumené barvy a racionální design - to jsou charakteristické znaky minimalistických nástěnných hodin, které se hodí do každého interiéru. Rozhodnete-li se pro takový model hodin, můžete si být jisti, že v interiéru zůstanou dlouho; vždyť klasika se nikdy neomrzí! Lídrem v kategorii minimalistických nástěnných hodin je nizozemská značka Karlsson.

Velké nástěnné hodiny

Nejsou ani tak designovým akcentem, jako spíše dominantním komplexem, který se skládá z velkých, přehledných číslic a mimořádně dlouhých ručiček. Pokud se rozhodnete pro velké nástěnné hodiny, musíte počítat s tím, že budou zcela dominovat interiéru a budou prvním prvkem, který upoutá pozornost člověka překračujícího práh místnosti.

Kyvadlové hodiny

Kyvadlo nástěnných hodin dnes může mít podobu nejen těžké koule kývající se ve spodní části hodinového stroje, ale také řetízku z korku do vany nebo dokonce... pravítka. Tradicionalisté si však přijdou na své i u kyvadlových hodin odměřujících vteřiny v klasické podobě. Velký výběr tvarů, barev a designů umožňuje přizpůsobit hodiny zvolenému stylu (retro, vintage, moderní), aniž byste se museli vzdát kyvadla.

Hodiny s kukačkou

Kukačkové hodiny jsou naprostou klasikou mezi hodinami. Novinkou a mimořádně pohodlným řešením jsou hodiny se světelným senzorem, díky němuž se při zhasnutí světla kukačka sama deaktivuje, aniž by v noci budila členy domácnosti. Kukačkové hodiny, stejně jako kyvadlové hodiny, vnášejí do interiéru atmosféru dávných časů.

A pro nejmladší...

zegary dziecięce

Hodiny pro děti

Při výběru nástěnných hodin do dětského pokoje můžete popustit uzdu své fantazii, stejně jako to udělali nápadití designéři dětských hodin. Díky rozmanitosti barev, vzorů a tvarů končí hledání hodin do dětského pokoje příjemným návratem do let mládí! Pastelky místo rukou nebo bláznivá čísla jsou tu jako doma. Není třeba se bát pestrých barev nebo bytostí přímo z pohádky - nejdůležitější je přece vykouzlit na tváři dítěte, které se učí číst čas, široký úsměv!

 

 

Tento web používá soubory cookies za účelem poskytování služeb a v souladu se Zásadami souborů cookies