Čističky vzduchu

8 produktů

Jaká je nejlepší čistička vzduchu? Záleží na tom, co přesně hledáte. Ve společnosti FormAdore je nejoblíbenější čističkou vzduchu půvabně pojmenovaná značka Roger. Formulář Stadler. Je vybaven mnoha funkcemi, mezi něž patří automatické přizpůsobení provozu jednotky úrovni znečištění vzduchu a dvojitý filtr - předfiltr zachycuje největší částice znečištění, čímž optimalizuje provoz druhého filtru, který je přizpůsoben k zachycení i těch nejjemnějších pylů, roztočů, virů a bakterií.

Pozornost si však nezaslouží pouze Roger. Čistička vzduchu Viktor je navíc vybavena aromatizátorem, který ocení lidé obzvláště citliví na pachy. Naproti tomu LifeAir Signature je čistička vzduchu s ionizátorem - extrémně tichá, extrémně účinná.

Zobrazit celý popis

Zobrazit:
1 z 1
Vybrané filtry:
Výměnný filtr HEPA do čističky Roger

1 905 Kč

Výměnný filtr HEPA do čističky Roger

Stadler Form(2)
Čistička vzduchu Roger Little

8 184 Kč

Čistička vzduchu Roger Little

Stadler Form(22)
Výměnný filtr HEPA do čističky Roger Little

1 414 Kč

Výměnný filtr HEPA do čističky Roger Little

Stadler Form(2)
Čistička vzduchu Roger

12 006 Kč

Čistička vzduchu Roger

Stadler Form(10)
    Čistička vzduchu Roger

    12 006 Kč

    Čistička vzduchu Roger

    Stadler Form(10)
Čistička vzduchu Roger černá

12 006 Kč

Čistička vzduchu Roger černá

Stadler Form
Čistička vzduchu Roger velká černá

17 466 Kč

Čistička vzduchu Roger velká černá

Stadler Form
Zobrazit:

Prohlédnou také:

Čistička vzduchu je elektrický přístroj se speciálním filtračním systémem, který umožňuje zlepšit kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti nebo kanceláři. Jakou čističku vzduchu byste měli zvolit, abyste účinně bojovali proti škodlivým látkám a alergenům?

Jak fungují čističky vzduchu?

Čističky vzduchu pro domácnosti jsou zařízení určená k odstraňování škodlivin, jako je smog, cigaretový kouř, prachové částice nebo mikroorganismy, ze vzduchu, a tím zlepšují kvalitu vzduchu v domácnosti. Čistička vzduchu pro domácnost nasává vzduch, poté jej filtruje a v závislosti na modelu někdy také ionizuje, než jej vypustí do místnosti. Princip čističek vzduchu je velmi jednoduchý, ale velmi účinný. Je však třeba poznamenat, že to, které znečišťující látky čistička vzduchu odstraňuje, závisí na tom, jaké filtrační prvky obsahuje. Čističky vzduchu jsou nejčastěji vybaveny ventilátorem a několika typy čisticích filtrů. Aby čistička vzduchu správně plnila svou funkci, musí být navíc umístěna na místě, kde je volné proudění vzduchu.

Čistička vzduchu - jakou vybrat?

V nabídce FormAdore najdete čističky vzduchu, které pouze čistí vzduch, i modely, které kombinují funkci ionizace nebo zvlhčování vzduchu. Jakou čističku vzduchu si vybrat?

  • Čističky vzduchu s ionizátorem

Čističky vzduchu s ionizační funkcí vytvářejí ve vzduchu záporné ionty, které zachycují částice znečišťujících látek a následně je ničí. Ionizační čističky vzduchu zefektivňují filtraci vzduchu a správně ionizovaný vzduch je čistý, obsahuje méně škodlivin, prachu a mikroorganismů, což je prospěšné pro naše zdraví. Za zmínku také stojí, že čistička vzduchu s možností ionizace je nejlepší čističkou vzduchu pro alergiky.

  • Čističky vzduchu se zvlhčovačem vzduchu

Čistička vzduchu se zvlhčovačem je zařízení, které kombinuje funkci čištění, tj. odstraňování různých nečistot ze vzduchu, a zvlhčování, tj. zvyšování vlhkosti vzduchu na optimální úroveň. Díky tomuto řešení můžeme pečovat o kvalitu ovzdušíkomplexně, aniž bychom museli kupovat dvě samostatná zařízení.

Kromě toho jsou čističky vzduchu obvykle vybaveny i dalšími funkcemi, jako je automatické čištění, indikátor kvality vzduchu, indikátor prašnosti nebo časovač.

Podívejte se na FA Magazine: Jakou čističku vzduchu vybrat? 5 tipů, ve kterých vám poradíme, na co se zaměřit při výběru čističky vzduchu.

Jaké funkce by měla mít nejlepší čistička vzduchu?

Při rozhodování, jakou čističku vzduchu si pořídit, se v první řadě zaměřte na typ použitých filtrů. Dobrá čistička vzduchu by měla mít HEPA filtr, který odstraňuje nejmenší a také nejnebezpečnější znečišťující látky. HEPA filtr je nejčastěji doplněn uhlíkovým filtrem , který odstraňuje nepříjemné pachy, ale také plyny a těkavé organické látky.

Nejlepší čistička vzduchu musí být účinná. Čím vyšší je účinnost a čím rychlejší je proudění vzduchu, tím účinněji zařízení čistí vzduch od škodlivin.

Kromě toho by čistička vzduchu neměla být příliš hlučná. Obvykle je v provozu několik hodin denně, proto se uvádí, že hladina vydávaného hluku by neměla být vyšší než 35 dB.

Čistička vzduchu do bytu by měla být také estetická a stylová, protože aby dobře plnila svou funkci, musí obvykle stát na viditelném místě v interiéru. Ve FormAdore však není nouze o čističky vzduchu, jejichž design lze snadno začlenit do uspořádání místnosti.

Více informací o čištění a zvlhčování vzduchu najdete v časopise FA: Zhluboka se nadechněte! Zvlhčovače a čističky vzduchu pro domácnost

Zajistěte čistý a svěží vzduch ve svém domě, a tím i bezpečnost a zdraví obyvatel, a rozhodněte se ještě dnes pro koupi funkčního zařízení, jako je domácí čistička vzduchu.

Tento web používá soubory cookies za účelem poskytování služeb a v souladu se Zásadami souborů cookies