Alessi

Jsme velvyslancem a největším prodejcem výrobků Alessi v Polsku, máme rozsáhlý sklad výrobků a největší expozici výrobků Alessi v zemi.

Zakladatelem společnosti Alessi byl v roce 1921 Giovanni Alessi.
Design v moderním slova smyslu se ve společnosti objevil koncem 30. let 20. století prostřednictvím prvorozeného syna zakladatele Carla. Byl autorem většiny předmětů uvedených v katalogu v desetiletí před rokem 1945, kdy představil svůj poslední návrh, čajový a kávový servis "Bombe".

V roce 1970 Carlo přivedl do firmy svého staršího syna Alberta, kterému postupně předal odpovědnost za vedení designu, a poté pomalu připravil půdu pro další zástupce mladší generace rodiny - syny Micheleho a Alessia a vnuka Stefana, kteří do firmy vnesli jakousi injekci kreativity a svěžesti. To umožnilo společnosti Alessi rozvinout politiku dokonalého designu, díky níž se stala předním představitelem fenoménu známého po celém světě jako továrny italského designu.

Jednou z charakteristik, které dnes charakterizují společnost Alessi, je její schopnost spojit požadavky typické pro průmyslovou výrobu s tendencí chovat se spíše jako "výzkumná laboratoř užitého umění" než jako průmyslový závod v tradičním smyslu. Z toho vyplývá potřeba neustálého výzkumu a experimentování a od 80. let také pokusy s novými materiály a technologiemi - dřevem, porcelánem a keramikou, plasty, sklem a křišťálem, elektřinou a elektronikou.

Společnost Alessi za dobu svého působení vyrobila předměty vyvinuté více než dvěma sty designéry, mezi nimiž stojí za zmínku jména jako Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni, Aldo Rossi, Michael Graves, Massimo Morozzi, Philippe Starck, Stefano Giovannoni a Guido Venturini, Enzo Mari, Jasper Morrison, Marc Newson, Ron Arad..... a Alessandro Mendini, který od roku 1979 působí také jako poradce pro design.

Nejoblíbenější v kategorii

Tento web používá soubory cookies za účelem poskytování služeb a v souladu se Zásadami souborů cookies